Działalność

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /volume1/web/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99


REKOLEKCJE


Wspólnota "W Misji" zawiązała się podczas rekolekcji w Strzegomiu w 1987 r. i od tego czasu dwa razy w roku, w lutym i we wrześniu, organizuje rekolekcje wspólnotowe. Odbywały się one w różnych warunkach i w różnych miejscach w Polsce i za granicą. Obecnie najczęściej gościmy w Bardzie Śląskim, na zmianę u SS. Marianek i SS. Urszulanek.
Liczba i wiek uczestników też są zróżnicowane. Ostatnio rekolekcje gromadzą ok. 90 osób. Przyjeżdżają całe rodziny z dziećmi, młodzież, osoby samotne i starsze. Są tacy, którzy uczestniczą od kilku czy kilkunastu lat, ale zawsze przyjeżdżają osoby nowe, które dowiedziały się o rekolekcjach od znajomych lub w inny sposób, np. z informacji w Agendzie Liturgicznej.
Każde rekolekcje mają swój temat, który odpowiada aktualnym potrzebom duchowym i wydarzeniom w Kościele. Są one przygotowywane przez członków wspólnoty i Asystenta, który je prowadzi. Stałymi elementami rekolekcji są: codzienna Eucharystia, modlitwa z Liturgii Godzin, konferencje, spotkania w grupach, Anioł Pański i Apel Jasnogórski, a także spowiedź oraz inne modlitwy, nabożeństwa i spotkania dostosowane do tematu rekolekcji i okresu liturgicznego. Jest również czas na odpoczynek, rozmowę, spacer.